5 žuvies skanėstų šunims naudojimo būdai (I dalis)

5 žuvies skanėstų šunims naudojimo būdai (I dalis)

Skanėstai sukuria nemenką pridėtinę vertę šuns gyvenime. Tinkamai atrinkti ir naudojami, esant progoms (gražios šuns akys nesiskaito 😀), jie stipriai pasitarnauja keturkojo ir šeimininko kasdienybėje. 

Būtent todėl norėjau parašyti apie kiekvieną iš EliPet produktų atskirai, nes jau metus laiko juos duodama Lunai, atradau ne vieną naudojimo būdą, kuris pasiteisina skirtingose situacijose. 

Vienas skanėstas – 5 ir daugiau skirtingų naudojimo galimybių!


Skanėstas šunims - menkės mazgai

Menkės odos mazgai šunims.

Didžiausias ir galingiausias EliPet skanėstas šunims. Stipriai sutrombuotas, tad priskiriu prie ilgesnio laiko graužalų.

Naudoti galima labai įvairiai, tik pasitelkite vaizduotę:

  1. Nežinau nei vieno šuns, kuris nebūtų pasiruošęs eiti kryžiaus kelio dėl žuvies kvapo. Dėl to menkės odos mazgas puikiai tinka stresinėse, bet suvaldomose situacijose: kerpant nagus, šukuojant kailį, nerimui malšinti. Trumpai apie kiekvieną iš jų.
  2. Retenybė, jog šuo mėgtų nagų kirpimą. Kas visiškai natūralu – gyvūnai nemėgsta, kai liečia jų letenas. Bet mūsų atsakomybė pasirūpinti tinkamu nagų ilgiu, tad nori jie to ar ne, turi išgyventi šią "katastrofą".
  3. Labiau nerimaujantiems, besipriešinantiems šunims mazgas leis atsipalaiduoti, susitelkti į graužimą ir ramiai išbūti tą laiką. Lygiai taip pat ir su šukavimu. 
  4. Kitos stresinės situacijos – kuomet Luną ištinka baimės priepuolis oro balionams, aš jai duodu menkės odos mazgą, dėl tokių pat priežasčių, kurias išvardinau ankščiau. Jai taip kvepia, taip skanu ir taip įdomu graužti, kad sukilę nervai greitai nurimsta. 
  5. Treniruočių metu gali tapti didžiausiu prizu, aukščiausios vertės skanėstu, kurį gauna užsiėmimų pabaigoje, už itin gerą darbą. Tai – puikus paskatinimas ir įvertinimas augintiniui, kad jis padarė viską, ko prašėte.
  6. Mokinant išbūti vienam. Pratindami prie narvo ar kambario, kuriame šuo turi likti vienas, galite duoti menkės odos mazgą ir išeiti keletai minučių. Augintinis net nepastebės, kad jūsų nebuvo, o baigęs tokį smagų ir skanų procesą, ras grįžusį ir jus. Kuriant geras asociacijas su narvu/kambariu, tai tikrai paskatins mokymosi procesą į teigiamą pusę. 
  7. Dantų šepetėlis. Šiurkšti skanėsto tekstūra pasirūpina ir švaresnėmis dantenomis. Tad norint palaikyti gerą burnos higieną, mazgas yra vienas iš sveikiausių, natūraliausių ir skaniausių pasirinkimų jūsų šuniui. 

Maitinantiems RAW/BARF – duokite kartu su maistu.

Atkreipiu dėmesį (!): kuomet šuo labai stipriai, net paniškai bijo, skanėstas neturėtų būti pirmasis variantas, kaip padėti augintiniui. Tuomet reikėtų kreiptis į specialistą, masažuoti šunį, paleisti ramios muzikos, neužaštrinti situacijos su čiučiavimais ir kt. 

Svarbu: blogas burnos kvapas, apsinešusios dantenos yra dėl mitybos bei retesniu atveju, išsivysčiųsių ligų. Dėl to reikėtų reguliariai lankytis pas veterinarą bei subalansuoti augintinio mitybą, o žuvies skanėstą duoti tik kaip pridėtinę vertę, kuri ir toliau palaikytų tinkamą burnos higieną.