Žuvis – geriausias šuns draugas?

Žuvis – geriausias šuns draugas?

Kai pirmą kartą daviau Lunai paragauti žuvies skanėstų, daugiau į kitus savo dailios nosies neatsuko. Tad galiu drąsiai teigti, kad taip, žuvis yra geriausias šuns draugas.

Tai – vitaminų bomba augintinio organizmui ir jis tą puikiai žino. Nepaisant to, kad dažniau įsivaizduojame katę, pasigardžiuojančią žuvimi, šunys ją taip pat dievina. Ji lengvai virškinamas baltymų šaltinis ir yra vienas iš geriausių pasirinkimų šunims, sveikstantiems po virškinimo sutrikimų, sergantiems kepenų, inkstų ligomis arba tiems, kuriems užaugo kiek per daug riebaliuko, kurį reikėtų numesti.

Kaip ir žmonės, taip ir šunys turi gauti papildomų vitaminų iš savo mitybos raciono, nes organizmas ne visus juos geba pagaminti pats. Tad subalansuota augintinio mityba yra gyvybiškai svarbi. Žuvyje esantys mineralai bei omega 3 riebalų rūgštys veikia kaip natūralus priešuždegiminis preparatas, kuris padeda kovoti su bet kokiu alerginės reakcijos sukeltu uždegimu, tad šeimininkai, kurie turi alergiškus šunis, sukluskite - menkės odos skanėstai puikiai tinka jūsų draugams.

Praturtinant šuns mitybą žuvimi, jums padėkos ne tik keturkojis, bet ir jo sąnariai, akys, imuninė sistema, kailis, oda ir dantenos. Bet apie viską nuo pradžių.

 

žuvies skanėstai šunims

Gražus kailis ir sveika oda.

Menkė prisideda prie sveikos odos, įskaitant nosies gleivinę, kuri yra būtina puikiai šuns uoslei. Taip pat, šunims, kenčiantiems nuo niežulių, bėrimų ar sudirgusios odos, menkė taps vienu iš geriausių draugų, nes joje esantis baltymų kolagenas padės sumažinti šiuos nemalonius simptomus, o tai be abejo padarys laimingesnį ir šunį, ir jus.

Faktas iš gyvenimo: manęs dažnai žmonės klausia, ką tu darai su Lunos kailiu, jog jis toks gražus? Atsakymas paprastas – duodu jai menkės odos, kuri prisideda prie šilkinio, patvaraus ir blizgančio kailio.

Žinoma, nereikėtų apsigauti ir manyti, kad vien davus žuvies skanėstus, jūsų šuo taps sveikas ir “švytintis”. Tačiau tai yra puikus priedas prie teisingo maisto raciono. Bet jei visi kiti jame esantys ingredientai bus šuniui ant uodegos, rezultatai jūsų nedžiugins. Viskas turi sudaryti gerą balansą. Nepakaks vien keleto menkės odos skanėstų, kad šuo taptų sveikas, ilgaamžis ir kailiu, lyg nuo mados viršelių.

 

žuvies skanėstai menkės lazdelės šunims

Stimuliuoja ir stiprina šuns imuninę sistemą.

Menkės odoje esantis vitaminas A padeda išlaikyti šuns imuninę sistemą aukščiausiame lygyje, o tai savo ruožtu padeda jam kovoti su ligomis ir infekcijomis. Taip pat, vitaminas A jis yra būtinas tinkamam kaulų vystymuisi bei sveikų kaulų senėjimui.

Gerina regėjimą.

Tokios žuvys kaip menkė yra puikus vitamino A šaltinis. Jis skatina gerą regėjimą esant silpnam apšvietimui, lėtina su amžiumi susijusį regos praradimą ir padeda gydyti kitas akių ligas.

Sveikos dantenos ir gaivus kvapas.

Kadangi menkės oda yra tvirtos, šiurkščios tekstūros, šuo grauždamas skanėstą, pravalo ir susikaupusias dantų apnašas. Taip prisidėsite prie sveiko dantų ir dantenų išlaikymo bei gaivesnio burnos kvapo.

Svarbu: Geras/blogas kvapas iš burnos taip pat turi labai daug sąsajų su maistu, kuriuo šeriate.

 

žuvies skanėstai katėms iš menkės žuvies

Gerai, gerai…bet kodėl menkė?

Ji velniškai skani. Gardžiai (kaip kam, bet šunims tai tikrai) kvepia. Turi savyje tiek daug gėrio, kad galite ramia širdimi duoti menkės odos skanėstus, nes žinote, kad jie neturi jokių pavojingų medžiagų jūsų augintiniui.

Pavyzdžiui, jose gausu B6, B12, B3 vitaminų. Jie padeda išlaikyti sveiką nervų sistemą, odą ir formuoja hemoglobiną.

Omega-3 galia.

Turbūt vienas iš labiausiai girdėtų gerųjų ir būtinųjų papildų ir žmogui, ir gyvūnui. Ir tikrai ne veltui, nes tai – nepakeičiama riebalų rūgštis, esanti menkėje. Ji mielai padeda išlaikyti sveikus sąnarius ir sausgysles, palaikant jūsų šunį aktyvų visą gyvenimą.

Svarbu: augintinio aktyvumas priklauso ir nuo daugelio kitų faktorių, tokių kaip šuns veislė, amžius, traumų/įgimtų ligų turėjimas, fizinės galimybės, kiek pats užsiimate su šuniu ir pan. Taip pat svarbu: omega-3 yra naudingas gydant artritą ir kitas sąnarių problemas.

Na ir paskutinis – menkėse yra pilna magnio, kuris padeda tinkamai funkcionuoti raumenims, palaikant gerą širdies veiklą.

 

šprotukai skanėstai šunims

Mažieji šprotukai

Vieni mylimiausių, mieliausių ir labiausiai smirdančių. Bet čia irgi kaip kam, man pavyzdžiui – kvepia. Daug kas į tai žiūri kreivai, bet tikrai tikiu, kad esu tokia ne viena. Ir juolab, šunys DIEVINA mums smirdančius dalykus! Jei kada davėte šuniui kito gyvūno organus, žinote, apie ką aš.

Pliusas tiems, kuriems šprotai smirda – jausite kvapą vos sekundę. Šuniui daug laiko neprireikia jų sudoroti. Tačiau tai puikus vitamino D šaltinis, kuris yra būtinas jūsų keturkojo gerovei.

Šis vitaminas padeda organizmui įsisavinti kalcį ir fosforą, kurie yra būtini stipriems kaulams ir dantims. Ir žinau, kaip dažnai ant komercinių prekių būna prirašytos įvairios pasakos apie ten “esančių” vitaminų kiekį (tikrai ne ant visų, bet patariu visada skaityti sudėtį ir logiškai pagalvoti), bet nieko efektyviau ir geriau nebus už natūralų maisto šaltinį, tokį kaip šprotai. Užtikrinkite, kad jūsų šuo gautų pakankamai vitamino D, paspausdami čia.

Šios mažos žuvytės dar yra turtingos ir kalciu, kuris suteikia kaulams ir dantims tvirtumo, užtikrina normalų kraujo krešulių susidarymą, reguliuoja raumenų susitraukimus, įskaitant širdies plakimą, ir daro įtaką ląstelių veikimui, nervų funkcijai. Duokite šuniui šprotą nesusmulkintą, kad būtų suvalgyti ir visi smulkūs kaulai!

Alergijos: žuvies nauda

Žuvis puikiai tinka šunims, kenčiantiems nuo alergijų, kurios gali pasireikšti odos bėrimais, niežėjimu, ausų infekcijomis, patinimais, skrandžio skausmais ir etc.
Įprasti baltymų šaltiniai, randami šunų maiste, tokie kaip jautiena, soja, vištiena, kalakutiena ir kiaušinių produktai, gali sukelti alerginį atsaką šunims. Tačiau įtraukus omega-3, vitaminą A į šuns mitybą, galite palengvinti reakcijos simptomus.

Kaip ir minėjau prieš tai, omega-3 turi priešuždegiminį poveikį, todėl padeda kovoti su bet kokiu alerginės reakcijos sukeltu uždegimu. Jis taip pat padeda išlaikyti sveiką odą, kurią gali pažeisti alerginės reakcijos. O vitaminas A padeda išlaikyti sveiką odą ir kailį.

Ar žuvis tinkama ir vyresnio amžiaus šunims?

Tikrai taip. Tai yra puikus būdas aprūpinti savo augintinį baltymais, neapkraunant jų virškinimo sistemos. Taigi, atsižvelgiant į naudą, padedančią išlaikyti šuns sąnarius ir sausgysles sveikas, žuvys gali būti naudingos vyresnio amžiaus šunims dėl daugelio priežasčių.

Šuniui senstant, jo kolageno kiekis mažėja. Jis yra atsakingas už jūsų šuns raiščių, sąnarių, sausgyslių, odos ir kremzlių elastingumą. Jis taip pat lemia dantų, plaukų, kaulų ir nagų stiprumą. Taigi vyresnio amžiaus šunims, sumažėjus kolageno kiekiui, svarbu juos papildyti dieta su geru kolageno šaltiniu.

O žuvis, ypač žuvų oda, yra puikus kolageno šaltinis ir yra nepaprastai naudinga jūsų šuns sveikatai vyresniame amžiuje. O papildant jų racioną žuvimi nuo mažų dienų, jūs užtikrinsite, kad jų kolageno kiekis bus išlaikytas visą gyvenimą nei laukti, kol pasirodys išoriniai sumažėjusio kolageno požymiai.

 

Svarbiausia saikas

Nesvarbu, koks natūralus ir sveikas produktas yra – jo nereikia padauginti ir juo piktnaudžiauti. Ypač jei niekada nesate davę žuvies, į šuns racioną ją įtraukite palengva, nesukeliant galimų skrandžio sutrikimų.

Patariu duoti menkės odos skanėstus šunims ne tik įprastais būdais. Galite juos susmulkinti ir apibarstyti šuns maistą. Tai taipogi suteiks naudos augintinio sveikatai.